Együttes

Harangvirág Csengettyű együttes

Emőd

Együttesről

Zeneiskolánkban 2008/2009-es tanévben kezdődött a csengettyű kamarazenélés Székelyné Ágoston Ildikó tanárnő szervezésében, aki a mai napig az együttes vezetője.

A klasszikus komolyzenei művek csengettyűre átírt változatai a tanulók ritmusérzékének és dallam hallásának fejlesztésén túl megalapozást ad a művek hangulatának felfogására, a tempó és a dinamika egyszerű változatainak tudatos alkalmazásaira.

Az együttes a zeneiskolai szerepléseken túl rendszeresen jelen van az Észak-magyarországi Csengettyű együttesek találkozóján, Parasznyán.

A helyi közönséget is gyakran megörvendeztetik játékukkal. Rendszeres fellépők a Nyugdíjas klubnak adott zeneiskolás koncerteken, a Költészet napja rendezvényen. Az együttes szerepelt már Miskolcon a Kárpát-medencei Magyarok találkozóján és Balatonlellén a fúvószenekar koncertjén is.